Zasiłek dla bezrobotnych Arbeitslosengeld

Zadzwoń do nas! 52 374 10 24

Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech. Możesz dostać nawet…

 

Pracowałeś legalnie w Niemczech ponad 12 miesięcy i  opłacałeś  składki na ubezpieczenie społeczne, masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych Arbeitslosengeld.

 

Jeżeli zakończenie Twojego stosunku pracy jest przewidziane, np. w przypadku kończącej się umowy o pracę, jesteś zobowiązany do zgłoszenia się jako osoba poszukująca pracy nie później niż trzy miesiące przed utratą pracy. Nakaz zgłoszenia ma na celu skrócenie okresu bezrobocia do minimum.

 

W celu uzyskania prawa do Arbeitslosengeld niezbędna jest rejestracja w urzędzie pracy (Bundesagentur für Arbeit) , złożenie formalnego wniosku i spełnienie wszystkich stawianych wymagań. Zasady przyznawania zasiłku reguluje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/04 oraz przepisy  wewnętrzne prawa niemieckiego.

 

Wysokość Arbeitslosengeld I odnosi się do średnich dziennych zarobków w skali ostatnich 12 mesięcy. Od tego odejmuje się ryczałtem składki na obezpieczenia socjalne i podatek dochodowy.

W zależnosci od tego czy mamy dzieci otrzymamy:

  • 67% netto (z dziećmi)
  • 60% netto (bez dzieci)
  • 67% otrzymamy również jeśli jesteśmy w związku małżeńskim, małżonka/małżonek ma dziecko i obydwoje żyją razem (przeciwieństwo: separcja) i podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (czyli przebywają na terenie Niemiec - małżonka/małżonek przynajmniej od poniedziałku do piątku).

 

Wystarczy, że wypełnisz formularz podając dane kontaktowe lub kontaktując się z nami telefonicznie, a postaramy się o przyznanie Ci świadczenia dla bezrobotnych.

 

Prowizję zapłacisz po wykonanej usłudze, dlatego nam również zależy na pozytywnej decyzji.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie opinie:

Bardzo polecam

Bardzo polecam, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wszystko w jak najlepszym porządku.

Barbara - 25/01/2022

Bardzo miła

Bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta. Polecam.

Lidia - 25/01/2022

Polecam

Polecam❤️

Martyna Kurzawa - 25/01/2022

Polecam współpracę

Polecam współpracę,jesteśmy zadowolonymi klientami od 2 lat

Agnieszka Rusinek Lewandowska - 22/06/2021

Skontaktuj się
z nami