Zasiłek rodzicielski Elterngeld

Zadzwoń do nas! 52 374 10 24

Jesteś młodym rodzicem ? Urodziło Ci się dziecko?

Możesz wnioskować w Niemczech o zasiłek rodzicielski Elterngeld przez pierwsze 14 miesięcy życia dziecka.

 

Prawo do tego świadczenia mają ojcowie i matki, którzy po narodzinach dziecka przestają pracować i opiekują się dzieckiem, które mają w swoim gospodarstwie domowym.

 

Wysokość świadczenia Elterngeld jest uzależniona od wysokości utraconego dochodu. W zależności od wysokości dochodów będzie wynosiła od 65 do 67 % zarobku.

 

Kwota minimalna to 300 € miesięcznie. Górna granica wynosi 1800 €.

 

Wysokość świadczenia Elterngeld jest uzależniona od wysokości utraconego dochodu i będzie wynosiła od 65 do 67 % zarobku.

 

Potrącone będą jednak wszystkie zasiłki z Polski (np. świadczenie wychowawcze , świadczenie rodzicielskie i świadczenie macierzyńskie).

 

Problem z wypłatą świadczeń dotyczy częściej strony polskiej. Jeżeli np. mąż pracuje w Niemczech, a żona mieszka w Polsce, polski urząd będzie starał się o ustalenie prawa do Elterngeld w Niemczech. Współpraca polskich i niemieckich urzędów w tym zakresie pozostawia wiele do życzenia i często oczekiwanie na decyzję z Niemiec znacznie się wydłuża.

 

Jeżeli oprócz nowonarodzonego dziecka w gospodarstwie domowym wychowują się małe dzieci można ubiegać się o dodatek tkz. Geschwisterbonus – 75 euro miesięcznie na dziecko do lat 3.


Zgłoś się do nas, a doradzimy Ci czy warto starać się o zasiłek rodzicielski Elterngeld. Złóż wniosek z pomocą naszej firmy najlepiej w pierwszych 3 miesiącach życia dziecka, wówczas świadczenie naliczone zostanie od pierwszego miesiąca życia dziecka.


Wystarczy, że wypełnisz formularz podając dane kontaktowe lub kontaktując się z nami telefonicznie, a postaramy się o przyznanie Ci świadczenia rodzicielskiego Elterngeld.

Masz pytania? Zadzwoń do nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie opinie:

Bardzo polecam

Bardzo polecam, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wszystko w jak najlepszym porządku.

Barbara - 25/01/2022

Bardzo miła

Bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta. Polecam.

Lidia - 25/01/2022

Polecam

Polecam❤️

Martyna Kurzawa - 25/01/2022

Polecam współpracę

Polecam współpracę,jesteśmy zadowolonymi klientami od 2 lat

Agnieszka Rusinek Lewandowska - 22/06/2021

Skontaktuj się
z nami