Niemcy - Kindergeld, Elterngeld, zwrot podatku, wnioski

Zadzwoń do nas! 52 374 10 24

Zwrot podatku, Kindergeld, Elterngeld, Zmiana klasy podatkowej

 

Osoby, które pracują w Niemczech i mają dzieci na pewno zainteresuje zasiłek Kindergeld.

Mogą starać się o niego wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej, jednak, żeby go otrzymać muszą spełniać określone warunki. Rodzice, którzy rezygnują z pracy na czas opieki nad nowonarodzonym dzieckiem mogą wnioskować również o Elterngeld.

Warunkiem otrzymania świadczeń jest wykonywanie legalnej pracy w Niemczech. O zasiłki mogą się starać również osoby prowadzące w Niemczech własną działalność gospodarczą oraz pracownicy firm, którzy zostali oddelegowani do pracy na terenie Niemiec.

 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawach, w których mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (ustalenie kraju pierwszeństwa wypłaty świadczeń) zaleca się złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego zasiłku rodzinnego oraz świadczenia rodzicielskiego w przypadku Elterngeld.

 

Wspomniany wniosek powinien być złożony (przez rodzica pozostającego z dziećmi w Polsce) niezależnie, czy świadczenie przysługuje czy nie. Powyższe pozwoli rozstrzygnąć , który kraj ma uprawnienie do wypłaty świadczeń. Następnie kompletna informacja zostanie przekazana zagranicznej instytucji ds. świadczeń rodzinnych.

 

Niezłożenie wniosku, a w konsekwencji brak decyzji w tym zakresie, skutkować może obniżeniem wysokości świadczeń z instytucji niemieckiej. Kasa Rodzinna ma obowiązek wypłacić tylko tzw. dodatek dyferencyjny.

Masz pytania? Zadzwoń do nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie opinie:

Bardzo polecam

Bardzo polecam, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wszystko w jak najlepszym porządku.

Barbara - 25/01/2022

Bardzo miła

Bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta. Polecam.

Lidia - 25/01/2022

Polecam

Polecam❤️

Martyna Kurzawa - 25/01/2022

Polecam współpracę

Polecam współpracę,jesteśmy zadowolonymi klientami od 2 lat

Agnieszka Rusinek Lewandowska - 22/06/2021

Skontaktuj się
z nami