Austria - zasiłek rodzinny z Austrii, zwrot podatku

Zadzwoń do nas! 52 374 10 24

Zasiłki rodzinne w Austrii przyznawane są niezależnie od zatrudnienia lub wysokości dochodów.

 

Bardzo ogólnie można by powiedzieć, że prawo do otrzymania świadczenia posiadają:

  • osoby będące obywatelami austriackimi
  • obywatele Unii Europejskiej oraz Szwajcarii (pod warunkami, o których mowa w dalszej części tekstu)
  • osoby, które nie są obywatelami państw Unii Europejskiej lub Szwajcarii, ale mieszkają na terenie Austrii i mają prawo do pobytu w Austrii
    uchodźcy posiadający azyl w Austrii
     

Zasiłek jest wypłacany na każde dziecko do czasu uzyskania pełnoletności, a także na dzieci do 25 roku życia, o ile są bezrobotne, uczą się lub studiują, a ich dochody nie przekraczają 10.900 euro brutto rocznie. Urząd austriacki wydaje decyzję w przeciągu 6 miesięcy. Austriacki zasiłek rodzinny wypłacany jest co miesiąc, co pół roku lub raz na rok.

 

Wysokość zasiłku rodzinnego w Austrii uzależniona jest od wieku i liczby dzieci i wynosi od stycznia 2018:

 

Wiek dzieckaKwota miesięczna
na każde dziecko do 3 roku życia114 euro
na ponad 3-letnie dziecko121,90 euro
na ponad 10-letnie dziecko141,50 euro
na ponad 19-letnie dziecko165,10 euro

Naszą specjalnością stało się odzyskiwanie należnych Ci pieniędzy od urzędów zagranicznych w związku z wykonywaniem przez Ciebie pracy. Wystarczy kilka niezbędnych dokumentów, nasza profesjonalna pomoc, a zwrot podatku z Austrii w krótkim czasie trafi na Twoje konto.

Pokonaj biurokrację razem z nami!

 

W przeciwieństwie do między innymi takich krajów, jak Belgia, osoby nieposiadające zameldowania w Austrii nie podlegają obowiązkowi rozliczenia się z urzędem skarbowym. Oczywiście pod warunkiem, że przepracowały nie więcej niż 6 miesięcy, wysokość ich dochodów nie przekroczyła 12 000 euro, nie posiadały więcej niż jednego pracodawcy w danym roku rozliczeniowym, a także nie otrzymały wezwania do złożenia deklaracji od właściwego urzędu austriackiego.

Dlatego właśnie wiele osób rezygnuje z przysługującej im możliwości dokonania takiego rozliczenia, pomimo że jest to dla nich w zdecydowanej większości przypadków bardzo niekorzystne finansowo. Nie otrzymają one wówczas zwrotu nadpłaconego podatku, a także nie będą mogły odliczyć ulg na dzieci czy kosztów uzyskania przychodów.

Czy naprawdę warto rezygnować z nawet kilku tysięcy złotych, które przecież się Państwu należą? Uważamy, że nie! Bardzo chętnie pomożemy Państwu w uzyskaniu zwrotu podatku, zapewnimy kompleksowe doradztwo i krok po kroku poprowadzimy Państwa przez zawiłości austriackiego systemu fiskalnego, aż do wydania korzystnej decyzji ze strony urzędu skarbowego. Nasi pracownicy swobodnie posługują się językiem niemieckim, nie będą więc mieli jakichkolwiek problemów z uzyskaniem niezbędnych informacji od urzędników, co pozwoli uniknąć wszelkich nieporozumień i potencjalnie przyspieszy cały proces.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastanawiasz się jak uzyskać zwrot podatku z Austrii do nawet 5 lat wstecz? Zapraszamy do kontaktu!

 

 

W przypadku osób, które pracowały zagranicą tylko przez krótki czas, w skutecznej komunikacji z urzędami bardzo przeszkadza bariera językowa. Nasze przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw potrzebom pracowników, którzy nie są w stanie samodzielnie wypełnić odpowiednich formularzy, skompletować wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania zwrotu, czy po prostu odpowiedzieć na pisma wysłane przez odnośny austriacki urząd skarbowy. Załatwimy wszystkie formalności za Państwa, dzięki czemu nie tylko oszczędzą Państwo cenny czas, lecz również będą mieli pewność, że wszystkie sprawy urzędowe zostały uregulowane.

Koniecznie należy pamiętać, że zwrot podatku z Austrii można uzyskać nawet do 5 lat wstecz – jeżeli kilka lat temu pracowali Państwo przez pewien czas w tym kraju i nie wiedzą, czy przysługują Państwu jakiekolwiek pieniądze, warto przyjść do nas z dokumentami dotyczącymi zatrudnienia. Będziemy wówczas w stanie ustalić, czy złożenie deklaracji podatkowej jest dla Państwa korzystne i jaka kwota zwrotu możliwa jest ewentualnie do odzyskania.

 

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pełen zwrot podatku z Austrii?

Do pełnego zwrotu uprawnieni są wszyscy pracownicy, których dochody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku, w 2020 roku wynosiła ona 11 000 euro. Procedura wypłaty zwrotu nadpłaconego podatku trwa z reguły od 2 do 6 miesięcy, a pieniądze trafiają na podany w urzędzie skarbowym rachunek bankowy. Istnieje ponadto możliwość otrzymania czeku.

Przypominamy również, że w Austrii nie przysługuje prawo do wspólnego rozliczenia wraz z małżonkiem, jeżeli dochody osiągnięte na przestrzeni roku nie wyniosły więcej niż 11 000 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O jakie ulgi podatkowe można się starać?

Możliwe jest uzyskanie ulgi na dzieci – np. gdy przez minimum 6 miesięcy pobieraliśmy zasiłek na dziecko, które nie ukończyło jeszcze 10 lat. Ulga ta przysługuje również rodzicom dzieci niepełnosprawnych, które nie ukończyły 16 lat. Austriacki system podatkowy przewiduje ponadto ulgę dla rodzin wielodzietnych, czyli posiadających troje lub więcej dzieci, w wysokości 20 euro miesięcznie za każde z nich.

Jeżeli codziennie dojeżdżaliśmy do pracy kilkadziesiąt kilometrów, możemy uzyskać natomiast zwrot kosztów przejazdów. Pracownikom, którzy nie mogli każdego dnia wracać do swojego domu (położonego co najmniej 120 km od miejsca świadczenia pracy) w Polsce i musieli wynajmować mieszkanie w Austrii, przysługuje tzw. ulga z tytułu prowadzenia podwójnego gospodarstwa.

Konieczne jest oczywiście przedłożenie urzędowi skarbowemu dokumentów uzasadniających przyznanie danej ulgi.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci odzyskać pieniądze, które Ci się należą!

Ostatnie opinie:

Bardzo polecam

Bardzo polecam, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wszystko w jak najlepszym porządku.

Barbara - 25/01/2022

Bardzo miła

Bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta. Polecam.

Lidia - 25/01/2022

Polecam

Polecam❤️

Martyna Kurzawa - 25/01/2022

Polecam współpracę

Polecam współpracę,jesteśmy zadowolonymi klientami od 2 lat

Agnieszka Rusinek Lewandowska - 22/06/2021

Skontaktuj się
z nami