Zwrot podatku z Belgii

Zadzwoń do nas 52 374 10 24

Zwrot podatku z Belgii jest jak najbardziej możliwy do odzyskania, pieniądze należą Ci się nawet jeśli pracowałeś przez krótki czas.

 

Każda osoba pracująca legalnie w Belgii ma obowiązek rozliczyć się przed belgijskim urzędem skarbowym.

W Belgii można rozliczać się do 3 lat wstecz.


Do ubiegania się o zwrot belgijskiego podatku niezbędna będzie karta podatkowa Loonfiche otrzymana od pracodawcy w okolicach kwietnia oraz zaświadczenie EOG.


Wystarczy, że wypełnisz formularz, a nasz Specjalista skontaktuje się z Tobą i ustali szczegóły Twojego rozliczenia.


Kompleksowo zajmiemy się wszystkimi formalnościami i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku!

Gwarantujemy Ci sprawne i bezpieczne rozliczenie, dlatego za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy.

 

Jeżeli w przeszłości pracowałeś w Belgii, a pracodawca odprowadzał podatki i składki, to nie ulega wątpliwości, że podlegają Państwo obowiązkowi rozliczenia się z tamtejszym urzędem skarbowym, czyli z Federale Overheidsdienst Financiën.

Jako specjaliści w odzyskiwaniu zwrotów podatków z wielu państw zachodnich, bardzo chętnie pomożemy Państwu w załatwieniu wszystkich formalności i zapewnimy kompleksową obsługę oraz doradztwo, aż do otrzymania korzystnej decyzji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wiesz jak uzyskać zwrot podatku z Belgii za rok 2020? Skontaktuj się z nami

 

Bardzo często zdarza się, że ktoś pracował w Belgii tylko przez krótki czas, np. przez kilka miesięcy, i nie zna wystarczającym stopniu języka potrzebnego do prawidłowego rozliczenia się z belgijskimi urzędami. To właśnie dla takich osób, niebędących jednocześnie rezydentami w Belgii, skierowana jest nasza oferta. Nasi pracownicy swobodnie posługują się takimi językami, jak francuski, niderlandzki czy niemiecki – nie będą mieli więc jakichkolwiek problemów, aby wyjaśnić sytuację z belgijskimi urzędnikami. Zalecamy zgłosić się do nas możliwie jak najszybciej, bowiem w przypadku niezłożenia zeznania lub złożenia go już po terminie, urzędy uprawnione są do nakładania kar grzywny w wysokości od 50 do aż 1250 euro.

Warto przede wszystkim pamiętać, że osoby rozliczające się po raz pierwszy z danym Urzędem Skarbowym, zobowiązane są do przedłożenia odpowiedniego wniosku o wydanie formularza deklaracji podatkowej. Pracownikom, którzy rozliczają się po raz kolejny, urząd skarbowy wyda deklarację imienną w sposób automatyczny. W obu tych przypadkach warto się skontaktować z pracownikami naszej firmy, którzy pomogą Państwu w przygotowaniu kompletów dokumentów i uzyskaniu zwrotu, czy ewentualnie przysługujących ulg na dzieci lub współmałżonka.

Kto jest uprawniony do pełnego zwrotu podatku z Belgii?

 

Do otrzymania zwrotu w pełnej wysokości uprawnione są osoby, których dochody mieszczą się w granicach kwoty wolnej od podatku – w 2020 roku jest to 8860 euro, jednak kwota ta może być wyższa, jeżeli osoba rozliczająca się z urzędem posiada dzieci. Dochody wygenerowane w Belgii muszą ponadto stanowić co najmniej 75% wszystkich dochodów uzyskanych na przestrzeni roku rozliczeniowego, dopiero po spełnieniu tych warunków można się ubiegać o pełen zwrot, który w bieżącym roku podatkowym opiewa na maksymalną kwotę 4530 euro.

Konieczne jest oczywiście wykazanie dochodów z wszystkich krajów, w których się pracowało w danym roku, nie tylko zagranicą, lecz również w Polsce. Jest to warunek konieczny do przypisania pracownika do jednej z kilku grup oraz zweryfikowania dochodów pod kątem przepisów zawartych w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych pomiędzy poszczególnymi państwami.

Dużo łatwiej uzyskać pełen zwrot, jeżeli rozliczą się Państwo wraz ze swoim małżonkiem.

Jakie dokumenty należy przedłożyć, aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku dochodowego z tytułu pracy na terenie Królestwa Belgii?

 

Zdecydowanie najważniejszym dokumentem, który musimy przedłożyć, aby uzyskać zwrot, jest karta podatkowa zwana Fiche lub Loonfiche. Zawiera ona zestawienie wszystkich dochodów miesięcznych uzyskanych przez pracownika w danym roku. Jeżeli nie otrzymaliśmy tej karty lub gdzieś się nam zagubiła, koniecznie należy skontaktować się z pracodawcą o wydanie duplikatu – w przeciwnym razie trudno będzie nam się rozliczyć i uzyskać zwrot.

Oprócz tego, przedłożyć trzeba również zaświadczenie EU-EWR zatwierdzone przez właściwy urząd skarbowy w Polsce, prawidłowo wypełniony kwestionariusz osobowy, dokument potwierdzający wspólne zameldowanie z małżonkiem oraz dziećmi. Do kompletu dokumentów dołączyć należy również kopię dowodu tożsamości, aktualny numer konta bankowego, a także belgijski NIP.

O jakie ulgi można się starać?

 

Pracownicy, którzy wygenerowali minimum 75% swoich dochodów w Belgii, mogą starać się o przyznanie ulgi za małżonka niepodejmującego aktywności zawodowej lub uzyskującego niskie wynagrodzenie. Możliwe jest uzyskanie również ulg z tytułu posiadania dzieci lub niepełnosprawności jednego z członków rodziny.

Chętnie udzielimy Państwu więcej informacji, serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie opinie:

Polecam wszystkim

Polecam wszystkim, kolejny rok współpracy, kolejny raz nie zawiodłam się. Szybka, miła i profesjonalna obsługa.

Agnieszka - 01/08/2018

Świetna Firma

Świetna Firma, super kontakt. Zasiłek wypłacony bardzo szybko. Zdecydowanie polecam współpracę :)

Anita, Paweł - 01/08/2018

Zdecydowanie polecam

Zdecydowanie polecam współpracę z tą firmą.Bardzo miła obsługa.

Agnieszka - 01/08/2018

Świetna Firma

Świetna Firma, super kontakt. Zasiłek wypłacony bardzo szybko. Zdecydowanie polecam współpracę :)

Anita, Paweł - 01/08/2018

Skontaktuj się
z nami