Zwrot podatku z Niemiec

Zadzwoń do nas! 52 374 10 24

Zwrot podatku z Niemiec jest jak najbardziej możliwy do odzyskania, pieniądze należą Ci się nawet jeśli pracowałeś przez krótki czas.

 

Aby ubiegać się o zwrot niemieckiego podatku, potrzebujesz karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung wydawanej przez pracodawcę oraz zaświadczenia UE/EOG z polskiego

urzędu skarbowego.

 

O zwrot podatku z Niemiec mozemy starać się za 4 ostatnie lata podatkowe - czyli w 2023 roku możemy złożyć zeznania za rok 2019, 2020, 2021, 2022.

 

Kompleksowo zajmiemy się wszystkimi formalnościami i odzyskamy dla Ciebie maksymalny zwrot podatku. Nawet w pozornie klarownych sytuacjach warto dokładnie przyjrzeć się rozliczeniom, by uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia lub wiedzieć, czy od decyzji należy się odwołać.

 

Gwarantujemy Ci sprawne i bezpieczne rozliczenie, dlatego za naszą usługę zapłacisz dopiero po odzyskaniu pieniędzy.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu Polaków decyduje się każdego roku na podjęcie pracy w Niemczech. Przyciągają ich przede wszystkim atrakcyjne warunki pracy, stosunkowo bliska odległość od ojczyzny, czy duże możliwości w zakresie rozwoju kompetencji zawodowych i językowych.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób, które na przestrzeni ostatnich lat pracowały za naszą zachodnią granicą, nawet jeżeli trwało to jedynie krótki czas. Umożliwiamy uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego, załatwiamy wszystkie niezbędne formalności, pomagamy skompletować dokumenty, a także – w razie ewentualnych problemów – wyjaśniamy sytuację z niemieckimi urzędnikami.

Rozliczanie się z właściwym urzędem skarbowym nie jest obowiązkowe w przypadku pracowników, których dochód za dany rok podatkowy nie przekroczył 8 820 euro w przypadku osób samotnych oraz 17 640 euro w przypadku małżeństw. Osoby te bardzo często rezygnują ze złożenia deklaracji podatkowej, choć w większości przypadków jest to dla nich niekorzystne pod względem finansowym – to właśnie im bowiem przysługuje pełen zwrot, ponieważ ich dochody nie przekraczają kwoty wolnej od podatku.

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Skorzystaj z usług naszej firmy!

Oferujemy również pomoc osobom, które otrzymały wezwanie do złożenia deklaracji od niemieckiego Finanzamtu.

Obowiązek rozliczenia się z tamtejszym urzędem skarbowym dotyczy osób, które posiadały stosunek pracy u więcej niż jednego pracodawcy, pracownicy pobierający zasiłki socjalne w kwocie większej niż 410 euro, a także między innymi małżonkowie zakwalifikowani do odmiennych klas podatkowych.

W przypadku niewywiązania się z obowiązku złożenia deklaracji, może zostać nałożona  kara grzywny w wysokości 25 euro za każdy miesiąc zwłoki – dlatego nie warto zwlekać, tym bardziej że często możliwe jest uzyskanie zwrotu opiewającego na kilka tysięcy złotych.

Nie ryzykuj - skorzystaj z usług doświadczonego specjalisty obsługującego setki pracowników każdego roku.

Czy naprawdę stać Cię na rezygnację ze zwrotu pieniędzy za pracę w Niemczech, które po prostu Ci się należą? Jeżeli nie, to koniecznie skontaktuj się z nami!

Ile pieniędzy można odzyskać w roku 2021?

 

W tym roku, tak zresztą jak i w latach ubiegłych, nasi zachodni sąsiedzi zdecydowali się ponownie podwyższyć kwotę wolną od podatku – aktualnie wynosi ona aż 9 744 € dla osób samotnych oraz 19 488 € dla małżeństw. Pracownicy, których dochód nie przekroczył tej granicy, mogą liczyć na zwrot podatku z Niemiec właśnie w takiej wysokości - gra jest więc zdecydowanie warta świeczki. To, ile pieniędzy możliwe będzie do odzyskania jest jednak w bardzo dużej mierze kwestią indywidualną - kwota ta może jeszcze wzrosnąć, jeżeli np. przysługują Ci dodatkowe ulgi z tytułu dojazdu do pracy czy najmu mieszkania za granicą. Jednak nawet, jeżeli Twoje dochody były wyższe niż wspomniane już 9 744 €, bardzo możliwe, że będziemy w stanie pomóc Ci odzyskać nawet kilka tysięcy złotych nadpłaconego Lohnsteuer!

 

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec w pełnej należnej nam wysokości?

 

 

Kluczowa jest tutaj możliwość udokumentowania wydatków powstałych po stronie pracownika, a niezbędnych do uzyskania dochodu. Rozliczenie dokonane przez odnośny Finanzamt będzie wówczas o wiele bardziej korzystne dla nas, więc warto zachowywać np. bilety komunikacji miejskiej czy umowę najmu mieszkania.

 

Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że do korzystania z ulg są uprawnione jedynie osoby posiadające status rezydenta, a więc takie, które przepracowały w Niemczech co najmniej 183 dni. Rezydenci ubiegający się o zwrot podatku z Niemiec mogą dokonać całego szeregu innych odliczeń, takich jak choćby Kinderfreibeitrag, czyli ulga z tytułu posiadania dzieci, możliwe jest ponadto wspólne rozliczenie wraz z małżonkiem. Nasi specjaliści udzielą Ci szczegółowych informacji na ten temat, tak aby kwota zwrotu podatku z Niemiec była możliwie jak najwyższa!

 

EUROCASH – kompetentne doradztwo w kwestii zwrotu podatku z Niemiec

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przepisy prawne w obcym kraju bardzo różnią się od tych obowiązujących na co dzień w Polsce, dlatego o pomyłkę w rozliczeniu z Finanzamtem nietrudno. Dlatego wszystkim naszym Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo - dokładnie sprawdzimy, jakie ulgi Ci się należą i pomożemy odzyskać całą należną kwotę co do eurocenta!

Ostatnie opinie:

Bardzo polecam

Bardzo polecam, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wszystko w jak najlepszym porządku.

Barbara - 25/01/2022

Bardzo miła

Bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta. Polecam.

Lidia - 25/01/2022

Polecam

Polecam❤️

Martyna Kurzawa - 25/01/2022

Polecam współpracę

Polecam współpracę,jesteśmy zadowolonymi klientami od 2 lat

Agnieszka Rusinek Lewandowska - 22/06/2021

Skontaktuj się
z nami